Rollercoaster muzycznych wrażeń - już po raz ósmy MASTERCARD OFF CAMERA zafunduje go nam podczas OFF Sceny. Scena muzyczna towarzysząca festiwalowi MASTERCARD OFF CAMERA to wyjątkowa selekcja brzmień, szerokie spektrum gatunków i wycieczka palcem po mapie bez wsiadania do samolotu czy auta. Czego możemy się spodziewać od tegorocznej odsłony? 

Każda edycja OFF Sceny jest wyjątkowa, jednak to, co zostało przygotowane w ramach festiwalu dla fanów muzyki w tym roku, jest o poziom wyżej, niż to było serwowane dotychczas. Podczas siedmiu wieczorów zagrają artyści z sześciu krajów, od Karaibów po Ukrainę, prezentując najciekawszą selekcję polskiego i zagranicznego rapu, szeroki wachlarz muzyki rockowej, wysmakowaną mieszankę popowo-elektronicznych brzmień, a także songwriting najwyższych lotów. Wyjątkowo w tym roku każdy z wykonawców zaprezentuje swój premierowy materiał, a niemal połowa z nich przyjedzie do Krakowa ze świeżo wydanymi albumami. Dla wielu z nich scena w klubie HOL będzie jedną z pierwszych okazji, aby wykonać go w formule live. 

Pierwszy dzień OFF Sceny stoi pod znakiem ambitnego popu. Festiwal otworzy koncert Rafa Skowrońskiego, doskonale znanego z zespołu JÓGA. Artysta już doświadczony znów na początku ścieżki, tym razem solowej, otuli nas utworami, w których można usłyszeć wpływy R&B i soulu. Tuż po nim wystąpi Tomasz Makowiecki. W 2020 roku miała miejsce reedycja jego kultowego już albumu „Moizm”, ale to materiał z jego nadchodzącej płyty będzie tym, na co będziemy czekać tego dnia. 

Kolejnego dnia scena krakowskiego HOLu rozbłyśnie blaskiem pereł songwritingu. W klimat tego wieczoru wprowadzi nas brytyjski wokalista i autor tekstów, bliski współpracownik Roo Panesa, Josh Flowers. Tuż po nim zaprezentuje się protegowana Korteza, Kaśka Sochacka, która swoimi piosenkami przeniesie nas do swojego mikrokosmosu poruszających historii. Finałem tego dnia będzie koncert Caspera Clausena, wokalisty Efterklang, który udowodni, że muzyka songwriterska nie jedno ma imię i przybiera różne oblicza. 

Trzeci dzień OFF Sceny zadowoli fanów, którzy z luzem i dystansem podchodzą do rapowej materii. Na rozgrzewkę zaprezentuje się poznański RAT KRU, którzy swoim dub-hopowym i sceniczną nonszalancją zaserwują performance rodem z największych scen. Tuż po nich pojawi się jeden z najbardziej energetyzujących rap składów Ukrainy - KALUSH, który w swoich aranżach wplata instrumenty ludowe, a do tekstów charakterystyczny slogan, którego krakowska publiczność nie doświadczy nigdzie indziej. 

Posłuchaj naszej festiwalowej playlisty! 

Dnia 9 września szykuje się wieczór dla fanów porządnego uderzenia. Wieczór otworzy hipnotyzujący i charyzmatyczny głos nieistniejącego już The Mispers - Jack Balfour Scott w solowym projekcie LEAP. Tuż po nim wystąpi objawienie polskiej rockowej sceny, WaluśKraksaKryzys, który zaprezentuje materiał z najnowszej płyty „ATAK”. Zwieńczeniem wieczoru będzie trio z Yorku, King No-One, których chwytliwe refreny, porywające zwrotki, a przede wszystkim pierwotna moc płynąca ze sceny nie pozostawia złudzeń, że będzie to jeden z najbardziej energetycznych występów tegorocznej edycji.

Piątek, 10 września, także stanie pod znakiem rapu, tym razem jednak owianego tajemnicą. Będzie to dzień między innymi JAQE, jednego z najpilniej strzeżonych skarbów Szwecji. Praktycznie nie istnieje w social mediach, a mimo to jest jednym z najciekawszych skandynawskich raperów. W Krakowie wykona premierowo kawałki pochodzące z debiutanckiego albumu, „Filmen”. Ukoronowaniem wieczoru będzie jeden z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych polskich raperów - Sokół. Jego historia trwa ponad dwie dekady, a pozycje w jego dyskografii można wymieniać w dziesiątkach. Pewnym jest, że jego występ zapisze się wielkimi literami w historii tego festiwalu.

Sobota na OFF Scenie będzie kipieć od popowego szału. Na rozgrzewkę zaprezentuje się jeden z najbardziej cenionych szwajcarskich zespołów, Kadebostany. Jest to przede wszystkim grupa rozpoznawalna z fenomenalnych występów na żywo. Jeśli jesteście ciekawi, czym ujęli NASA czy wydawców Beyoncé, to koniecznie odwiedźcie krakowski HOL. Równie intrygujący, co pociągający swoimi produkcjami podopieczny Bonobo, Poté, zaprezentuje się tuż po nich, prezentując muzyczny kalejdoskop wielokulturowej elektroniki z Wysp Brytyjskich, do której wplata egzotyczne elementy muzyki karaibskiej czy afrykańskiej. 

Finał OFF Sceny, czyli niedziela 12 września, upłynie pod znakiem gitarowych brzmień. Jako pierwsi zaprezentują się chłopacy z zespołu Niemoc ze swoimi opowieściami napisanymi brzmieniem gitar i syntezatorów. Koncertem zamknięcia będzie skład, który ukontentuje największych fanów dźwięków strun. Pop-rockowy wydźwięk ich piosenek jedna zarówno fanów muzyki przebojowych popowych refrenów, jak i sympatyków rockowych hymnów. Zapraszamy do HOLu na pierwszy w Polsce koncert Sad Boys Club

OFF Scena, to nie tylko premiery wydawnicze artystów, którzy przybędą z różnych zakątków Europy, by zachwycić festiwalową publiczność. To będzie pierwsza od lat edycja wydarzenia, która odbędzie się w nowej lokalizacji. Cała mieścić się będzie w klubie HOL, nowopowstałej miejscówce na imprezowej mapie Krakowa. 

WAŻNE!
OFF Scena odbywać się będzie w dniach 06-12 września w klubie HOL w Krakowie (Hotel FORUM, ul. Marii Konopnickiej 28). Podczas 7 wieczorów usłyszymy różną gatunkowo muzykę – od rocka, przez rap, po elektronikę.

Aby być na bieżąco z muzycznymi wydarzeniami na 14. MASTERCARD OFF CAMERA dołącz do naszego wydarzenia na FB!

 

HARMONOGRAM KONCERTÓW:

6.09, godz. 21:00

Raf Skowroński 

Tomasz Makowiecki 

 

7.09, godz. 20:00

Josh Flower 

Kaśka Sochacka - na koncert zaprasza Mastercard

Casper Clausen 

 

8.09, godz. 21:00

Rat Kru 

Kalush 

 

9.09, godz. 20:00

LEAP

WaluśKraksaKryzys

KIng No-One 

 

10.09, godz. 21:00

JAQE

Sokół - na koncert zaprasza Mastercard

 

11.09, godz. 21:00

Kadebostany

POTÉ

 

12.09, godz. 21:00 

Niemoc 

Sad Boys Club

 

off scena

 

Dofinansowano z Programu „Kultura”, Działanie 2 „Poprawa dostępu do kultury i sztuki” w ramach Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021.