Image
mastercard off camera

Tegoroczna, czternasta edycja odbędzie się w formie hybrydowej - oprócz sal kinowych i pokazów plenerowych oferuje możliwość przeżywania filmowych emocji w swoim domu, na mniejszych ekranach.

Praktycznie wszystkie filmy sekcji głównej „Wytyczanie drogi” oraz sekcji “Amerykańscy Niezależni” będą dostępne w serwisie Player.pl.  Po dokonaniu płatności kartą, przelewem bądź blikiem, otrzymuje się rezerwację na seans wybranego filmu z tych kategorii. Liczba biletów jest ograniczona, a seanse będą dostępne przez całe 10 dni festiwalu. Idealna alternatywa dla tych, którzy nie mogli przyjechać do Krakowa. 


Dzięki platformie PLAY KRAKÓW, unikatowej platformie VOD miasta Krakowa,  goście festiwalu będą mieli również możliwość obejrzenia filmów z trzech festiwalowych sekcji: MIŁOŚĆ NA MÓZGU, KRYZYS NIEJEDNO MA IMIĘ oraz NORDYCKIE HORYZONTY. Wśród nich produkcje z zeszłych lat pokazywane do tej pory w ograniczonej dystrybucji, jak ,,Nasze Dzieci” Dana Johana Haugeruda, „Kobieta idzie na wojnę” Benedikta Erlingssona, „Arystokraci” Sody Yukiko” czy ,,Biały, biały dzień” Hlynura Palmasona, ale też nowsze produkcje jak „Light from the Chocolate Factory” Daga Johana Haugeruda czy „Ostatni i pierwsi ludzie”niedawno zmarłego islandzkiego kompozytora, Johanna Johanssona. 


Festiwalowi filmowemu, podobnie jak w ostatnich latach, towarzyszyć będzie SerialCon realizowany przez Player.pl. W przeciągu 5 dni festiwalu zainteresowani polską sceną serialową będą mogli wziąć udział w transmitowanych na Facebooku panelach tematycznych, prelekcjach dostępnych w serwisie Player oraz specjalnych warsztatach online poprzez platformę Zoom, wśród nich: spotkania z aktorami, producentami, reżyserami serialowych treści, ciekawe dyskusje i odpowiedzi na niebagatelne tematy.

Pierwszego dnia  odbędą się panele dyskusyjne: MĘSKA ROLA oraz ADAPTACJE, transmitowane na oficjalnym fanpage’u SerialConu wprost z Miasteczka Filmowego. Wezmą w nich udział m.in.: Bartosz Gelner, Nikodem Rozbicki, Dorota Chamczyk, Violetta Furmaniuk-Zaorska czy Łukasz Palkowski. Na Playerze odbędzie się zaś panel poświęcony kontynuacji znanego internetowego serialu – „NOWA KONTROLA”. Natasza Parzymies, Ada Chlebicka i Ewelina Pankowska opowiedzą o koncepcji i nowych wyzwaniach produkcji.


W ramach warsztatów, chętni wezmą udział w warsztatach scenariuszowych Katarzyny Śliwińskiej-Kłosowicz: “Serial kryminalny, czyli jak uzależnić widza?”, gdzie będą mieli okazję sprawdzić swoje pomysły i dostosować je odpowiednio tak, by mogły zostać kolejnymi wciągającymi kryminałami.

Drugiego dnia kolejnymi transmitowanymi panelami będą NOWE POLSKIE SERIALE oraz POZA CENTRUM – SERIALOWE MIEJSCA. Pierwszy z nich weźmie na warsztat nadchodzące produkcje, drugi przedstawi lokacje, których społeczności i klimat stały się podstawami głośnych serialowych produkcji.


Alicja Gancarz (movie channels director z CANAL+) przedstawi na czym powinien polegać proces dobrego pitchingu – jak przedstawić swój pomysł na film bądź serial potencjalnym producentom, na jakie aspekty położyć nacisk przy prezentacji tego pomysłu, a jakich błędów nie popełniać. Temat nowej fali seriali oraz nietypowych inspiracji dla ich twórców, daleko wykraczających poza popularne remaki czy rebooty, poruszony zostanie   w ramach prelekcji PATENT NA SERIAL podczas emisji na platformie Player.pl i Facebooku SerialConu.


Trzeciego dnia w Miasteczku Filmowym na Placu Szczepańskim odbędzie się panel ZAPRASZAMY DO BIURA. Michał Oleszczyk, Łukasz Sychowicz, Kornelia Strzelecka i Dorota Kośmicka-Gacke opowiedzą o realizacji i formacie nadchodzącej, polskiej wersji popularnego sitcomu THE OFFICE – THE OFFICE PL. Transmisja z panelu dostępna będzie na Facebooku SerialConu. Na tym samym Fanpage’u, a także na platformie Playera, dostępna będzie rozmowa z członkami obsady seriali: „Szadź” oraz „Nieobecni”, w tym z Maciejem Stuhrem i Piotrem Głowackim. Panel nosi tytuł: NIECZYSTOŚĆ GATUNKOWA.

Czwartego dnia czeka nas facebookowa transmisja panelu poświęconemu postaciom żeńskim – SUPERBOHATERKI, który współtworzyć będą m.in.: Joanna Brodzik, Olga Bołądź i Maja Ostaszewska.


Temat adaptacji z pierwszego dnia zostanie rozwinięty, dotykając tematów serialów powstałych NA MOTYWACH prawdziwych wydarzeń. Skupi się on przede wszystkim na serialach „Pajęczyna” oraz „Skazana”. Transmisja odbędzie się na platformie Player.pl

Ostatni dzień festiwalu to również głośne tematy – ZMIANY NA RYNKU VOD W POLSCE w których udział wezmą redaktorki serwisu Serialowa.pl podejmie temat ominięcia naszego kraju przez nowych gigantów streamingu treści, co zmienia układ sił na naszym rynku.


DOBRZE ULOKOWANE to kolejna prelekcja poświęcona temu, jak istotny jest dobór lokacji, obiektów i lokalnych historii przy tworzeniu świata wykreowanego na potrzeby serialu. Temat od innej strony ugryzą: Miłosława Bożek, Magdalena Stępień i Maciej Stasierski. Oba panele będą transmitowane na oficjalnym Fanpage’u SerialConu.


W ramach emisji na platformie Player, chętni będą mogli obejrzeć również prelekcję POLAK W ZAGRANICZNYM SERIALU. O stereotypach i skojarzeniach, jakie pojawiają się w produkcjach spoza naszego kraju, a w którym pojawiają się nasi rodacy.

 

Wydarzenia online są całkowicie bezpłatne, natomiast liczba miejsc na warsztaty z dnia pierwszego i drugiego jest ograniczona i podlega wcześniejszej rejestracji.  


 

Text author
Maciej Maj